Wyszukiwarka
Subskrypcja

[gościnnie] MARATON PT4X4TE Super Challenge 21-26.08.2016

Data:2016-08-21
2016-08-21 08:00
Galeria

  

Zbliża się 10-lecie naszej działalności Off-Roadowej w Kraju, zaczynaliśmy od 4 rajdów w Sezonie obecnie realizujemy 20 imprez, rajdów i eventów Off-Roadowych w Polsce, ale nigdy nie pokusiliśmy się na zorganizowanie maratonu Off-Roadowego. Z okazji 10-lecia nadarza się idealny moment i czas, żeby pochylić się nad zorganizowaniem 6-cio dniowego maratonu przeprawowego. Już w połowie 2015 zaczęliśmy rozmawiać i planować.

Pierwsze ustalenie daty i co najważniejsze, czy uda się pozyskać tereny? Tereny pozyskane i co najważniejsze tylko tereny prywatne i gminne i ustalamy datę, która nie koliduje właścicielom terenów i określamy rejon działań, czyli Bobolice woj. zachodniopomorskie. Znamy te tereny doskonale – przekrój wszystkiego co najlepsze w sporcie Off-Roadowym – bagna, pływające trawniki, trawersy, wąwozy, wszystko co kochamy najbardziej. W Maratonie PT4x4T-SCHL startują zawodnicy w trzech klasach, czyli najcięższa NOL, zawansowana ADV oraz lekko zmodyfikowana CHL – identyczny układ jak na Poland Trophy 4x4 Terenowiec Extreme, regulamin i zasady identyczne jak na standardowym PT4xTE,  zmienia się  tylko długość Rajdu oraz to, że nie będzie Etapu Nocnego tylko Prolog i 5 Etapów Dziennych. Sprawdzona formuła oraz elektroniczny pomiar czasu plus mocne załogi z Polski i Zagranicy i możemy być spokojni o sportową rywalizację.

 

Maraton 6-dniowy, a więc pewnie wszyscy są zainteresowani jak to będzie wyglądało:

- Pierwszy dzień to niedziela, gdzie załogi będą startowały w bardzo ciekawym prologu, który będzie usytuowany tak żeby społeczność lokalna i ogólnopolska miała możliwość obejrzenia zawodników w akcji. Prolog decyduje o kolejności startów.

- Dzień drugi (poniedziałek) – start honorowy w Bobolicach (Rynek) – Etap I – 4 OS-y dla każdej z klas, czas trwania 9.00 – 17.00.

- Dzień trzeci (wtorek) -  Etap II – 4 OS-y dla każdej z klas, czas trwania 9.00 – 17.00.

- Dzień czwarty (środa) – Etap III – 4 OS-y dla każdej z klas, czas trwania 9.00 – 17.00 plus Impreza (wakacyjna przygoda w stylu PT) czas trwania 20.00- 02.00.

- Dzień piąty (czwartek) - Etap IV – 2 OS-y dla każdej z klas, czas trwania 12.00 – 17.00.

- Dzień szósty (piątek) – Etap V – 4 OS-y dla każdej z klas, czas trwania 9.00 -17.00. Oficjalne podsumowanie i impreza z okazji 10-lecia Poland Trophy 4x4 Terenowiec Extreme, czas trwania 21.00 – do oporu.

Baza rajdu

„Zajazd Hubertus” w Białym Borze - przepiękny kompleks spełnia wszystkie możliwe oczekiwania dla tych, którzy chcą przyjechać z kamperami lub namiotami. Kompleks wyposażony w węzeł sanitarny oraz techniczny. Kamping dla tych, którzy lubią wakacyjny klimat, w domkach 4-osobowych też znajdą coś dla siebie, a dla bardziej wymagających czekają pokoje 2 i 3-osobowe w pensjonacie. Pełne zaplecze gastronomiczne i kubatura obiektu gwarantuje idealne miejsce pod Bazę Maratonu.

Harmonogram Maratonu PT4x4T-SCHL jest tak ustawiony i przemyślany, żeby załogi wyjeździły się do syta, ale też mogły spokojnie przygotowywać się do następnego etapu imprezy. Przewidziane są dwie imprezy towarzyszące co powoduje, że element integracyjny będzie też na wysokim poziomie ;-)

Partnerem Tytularnym jest krakowska firma 4x4 Terenowiec - oficjalny dystrybutor marki Superwinch, Powerwinch, Powerline oraz Powelith na Polskę, a partnerem wspierającym Automore Sp. z o.o. z Katowic - oficjalny dystrybutor marki PENRITE na Polskę. Patronem honorowym jest Gmina Bobolice woj. zachodniopomorskie.

Koszt uczestnictwa:

promocja cenowa do końca stycznia 2016 – 3000 PLN, natomiast po tym terminie cena obowiązująca do końca czerwca 2016 - 4000 PLN, później do dnia imprezy wpłata - 4500 PLN.

Zapraszamy Was serdecznie, spędźmy ostatni tydzień wakacji we wspólnym gronie w atmosferze sportowej rywalizacji.

Taki Maraton nie zdarza się zbyt często, zapisy http://www.pt-serwis.pl/kategorie/formularz_zgloszeniowy_poland_trophy

 

Bieżące informacje na temat imprez znajdziecie na naszym FB

https://www.facebook.com/euroforumpolska

Pozdrawiam Maciej Rachtan

 

więcej >>

Facebook